Ede Stad: Polar Bears Ede blaakt van zelfvertrouwen
EDE - De avond van de eerste thuiswedstrijd werd meteen een succesvolle voor Polar Bears. De Edese waterpolomannen wonnen knap met 10-7 van AZ&PC. Het jonge team van John Scherrenburg straalde vertrouwen uit. ,,We gingen het bad in met het gevoel dat we gingen winnen," zei speler Janick Schmidt dan ook.
Rianne van Vuren

Tom van Oost met vier treffers topschutter tegen AZ&PC (Foto: Christiaan Zielman)
De 'Beren' kwamen zaterdag maar één keer op achterstand: 0-1. Vanaf dat moment begon routinier Tom van Oost met de gelijkmaker en een mooi afgewerkte 1-2 de kar te trekken. Aan het begin van de tweede periode waren de hoofdklasseploegen uitermate aan elkaar gewaagd, maar met wervelend en overtuigend spel bouwde de thuisploeg aan een aardige marge. Het verschil liep op tot 6-2 in de tweede helft. Toen kwam de vermoeidheid om de hoek kijken, er vielen gaten in de verdedigingslinie van de Edenaren en AZ&PC profiteerde.
Maar Polar Bears werd niet bang. Sommige aanvallen waren zelfs een lust voor het oog. Ook keeper Eelco Wagenaar straalde zelfvertrouwen uit. Één keer dreigde hij een flinke misser te maken. Hij kwam ver uit z'n goal maar onderschepte de bal niet waardoor de bezoekers een leeg goal hadden. Wagenaar zal Tim Butz dankbaar geweest zijn, hij beukte de bal op de lijn weg. De bezoekers zorgden voor een klein beetje spanning door terug te komen tot 9-7, maar Olmo van Herwaarden had zijn antwoord al klaar en besliste de wedstrijd.
,,Dit is een goede ploeg, met de beste keeper van Nederland in de gelederen dus we mogen trots zijn op deze overwinning," vond Schmidt. De overwinning stemde ook coach John Scherrenburg vrolijk. ,,Het was weer een knappe overwinning," zegt hij terugverwijzend naar de nette zege op ZPB van de week ervoor. ,,Het was een zware wedstrijd. AZ&PC is ook fysiek heel sterk, dat maakte het voor ons heel zwaar."
Polar Bears is nog niet klaar voor dit weekend. Zondag reizen de 'Beren' af naar Utrecht voor een ontmoeting met UZSC. ,,Dat is uit altijd lastig, het is een goede ploeg maar als we iets beter spelen dan vandaag kunnen we die zeker ook winnen," zei Schmidt, vol zelfvertrouwen.
Bron: Ede Stad
Volg Polar Bears |































































