Koop je online aankopen via Sponsorkliks! Zo help je Polar Bears aan extra geld.

TRAININGSSTAGE Heren 1 BARCELONA 2026

02/05/2026

Het officiële verslag

Er zijn trainingsstages… en er is Barcelona 2026.
Vier dagen waarin Polar Bears Heren 1 liet zien waarom het team tot de meest karaktervolle ploegen van Nederland behoort: intensief trainen, stevig sparren, samen lachen, samen leren en vooral, samen beter worden.

DAG 1 — Donderdag: De invasie van Sant Cugat

Voor een deel van de selectie begon de dag vroeg. Om 08.30 uur stonden de eerste spelers al paraat; de tweede groep volgde later. Niet vanwege vertraging, maar omdat zelfs Vueling begrijpt dat 17 Polar Bears in één vliegtuig een risico‑analyse vereist.

Na aankomst in Barcelona verspreidde de groep zich via een stoet Uber‑chauffeurs richting hotel. De combinatie “lange Nederlanders + sporttassen” zorgde voor lichte paniek bij de lokale vervoerders, maar iedereen bereikte Sant Cugat zonder schade. Veel tijd om te acclimatiseren was er niet, want de eerste krachtmeting stond al op het programma:

CN Sabadell – Polar Bears

Een nuttige openingswedstrijd waarin drie belangrijke lessen werden geleerd:

1. Spaans badwater is verrassend warm
2. Spaanse trainers zijn nóg luider
3. Spaanse wedstrijdballen zijn heerlijk om mee te spelen

Later op de avond bezocht de groep de wedstrijd Sabadell (Simone) – Terrassa (Nina).
De een analyseerde de tactiek, de ander…nou ja, andere zaken. Een goede balans.

DAG 2 — Vrijdag: De dag van maaltijden en twee trainingswedstrijden

De dag startte om 09.00 uur, wat voor sommige spelers voelde als een vorm van topsport op zichzelf. Na het ontbijt vertrok de selectie naar CE Mediterrani voor een stevige training.

Daarna volgde een lunch die inmiddels legendarisch is: de maaltijd bij de moeder van Vicenc. Door meerdere spelers omschreven als:

“Beter dan Michelin, goedkoper dan McDonald’s.”

’s Avonds stond CN Rubí op het programma.

De wedstrijd was solide, maar het echte spektakel kwam daarna: het eerste drankje van de stage.
Sommigen namen één drankje.
Anderen namen één drankje… maar dan meerdere keren.

DAG 3 — Zaterdag: De culturele dag (op onze manier)

09.30 – Levantar

De ochtend begon met een iets later ontbijt, een collectieve erkenning dat rust óók training is.

11.00 – Vamos a la Playa (Strand, training en een mysterieus moment)

Op het strand verzorgden Bas en Jorian een training die laveerde tussen professioneel, improvisatie en licht cabaret.

Daarna volgde een duik in de Middellandse Zee, waar zich een kortstondig, onverklaarbaar natuurkundig fenomeen voordeed. Niemand heeft het officieel gezien, maar iedereen heeft er een mening over.

Supermarkt, CN Atlètic-Barceloneta en cervezas

De supermarkt werd vervolgens bestormd alsof het Black Friday was. Er verdwenen producten in mandjes waarvan niemand precies wist waarom, maar op dat moment waren ze essentieel.

14.45 – partido de CN Atlètic-Barceloneta – Tenerife Echeyde

Tom speelde een goede pot, hoog tempo in een wedstrijd die verder nooit een wedstrijd werd.

16.00 – Cervezas

Rond 16.00 uur begon het zon‑en‑cervezas‑moment: sterke verhalen die per minuut sterker werden.

21.30 Cena y historias

’s Avonds schoof de hele groep aan voor een gezamenlijk diner. Het werd een avond vol verhalen, lachsalvo’s en het soort teamgevoel dat je niet kunt trainen, alleen kunt beleven. Na het gezamenlijke diner splitste de groep zich op. Een deel van de selectie trok nog richting een wedstrijd.
Waar het schitterde, de muziek hard stond en een nieuw type shotclock werd ontdekt.
Onder het toeziend oog van een paar oud Polar Bears‑spelers, die inmiddels in Spanje wonen en het team met een mengeling van trots en nostalgie bekeken, werd er geanalyseerd, gelachen en vooral genoten.
Het was een onverwachte, maar memorabele afsluiting van de zaterdag: een vleugje glamour, een vleugje historie en vooral een mooi moment van verbinding tussen Polar Bears.

DAG 4 — Zondag: De finale en de terugreis

De laatste dag begon rustig: ontbijt, koffie en een gesprek over lichte spierpijn en waarom hotelnachten altijd te kort zijn.
Daarna volgde de afsluitende wedstrijd:

CN Rubí – Polar Bears

De laatste wedstrijd liet zien dat de ploeg in drie dagen tijd:

– beter was gaan spelen
– beter was gaan samenwerken
– en volgens Kike… beter Spaans sprak

Bas en Liam kregen zelfs complimenten voor hun vocabulaire, al bestond dat vooral uit:
“Sí”, “Vale”, “Vamos” en “Una cerveza por favor.”

CONCLUSIE

Barcelona 2026 was:

– intensief
– gezellig
– leerzaam
– licht chaotisch
– maar vooral: precies wat deze groep nodig had

De selectie werkte hard waar het moest, genoot waar het kon en liet zien waarom Polar Bears Heren 1 een team is dat staat, in het water én daarbuiten.

Dank aan Alta SV

Een bijzonder woord van dank gaat uit naar Alta SV, hoofdsponsor van deze stage.
Hun steun maakt het mogelijk om te investeren in ontwikkeling, professionaliteit en dit soort waardevolle ervaringen. Alta SV helpt organisaties verduurzamen en technisch vooruitkijken, precies de mentaliteit die wij als team nastreven.

Vooruitblik

Nu wacht het echte werk:
Play‑offs. UZSC.
Met dezelfde energie, hetzelfde plezier en dezelfde teamspirit als in Barcelona.