Laat die spierballen zien!
Soms hoor je langs de badrand een zin die je meteen doet glimlachen. Tijdens een waterpolotraining van onze jongste Polar Bears klonk het enthousiast door het zwembad: “Laat die spierballen zien!”
En nee, het ging niet om wie de sterkste was. Het ging om iets veel belangrijkers: leren hoe je een waterpolobal op de juiste manier gooit.
Van grote Bearen leer je het meest
Bij Polar Bears helpen onze oudste jeugdspelers regelmatig mee tijdens de trainingen van de mini’s en de onder 10. Een prachtige samenwerking waarbij onze jonge waterpoloërs de eerste kneepjes van het vak leren van spelers die zelf ooit precies zo begonnen.
Want hoe leg je aan een jonge Bear uit hoe je een bal goed moet gooien?
Bij waterpolo werkt dat net even anders dan op het droge. Je ligt niet lekker stevig met twee voeten op de grond. Je moet jezelf boven water houden, de bal controleren én ondertussen een goede worp maken.
En daar komt best wat techniek bij kijken!
Eerst je spierballen laten zien!
Een goede worp begint met de juiste houding. Je elleboog hoort niet in het water te hangen. Je werparm moet omhoog, met je elleboog hoog en achter de lijn van je oor. Zo kun je de bal veel beter weggooien.
Maar probeer dat maar eens uit te leggen aan kinderen van zes, zeven of acht jaar.
Onze oudere jeugd had daar een prachtige oplossing voor: “Laat eerst je spierballen zien!”
Want als je je arm optilt alsof je trots je spierballen laat zien, komt je elleboog vanzelf een stuk hoger. Vanuit die houding kun je verder werken aan een goede worp.
Een simpele aanwijzing die kinderen begrijpen én onthouden. En voor je het weet, verschijnen overal boven het water kleine spierballen.
Samen leren, samen groeien
Wat dit moment zo bijzonder maakt, is niet alleen de waterpolotechniek. Het is vooral de manier waarop onze oudere jeugd de jongste spelers helpt.
Met geduld, enthousiasme en een beetje humor geven ze hun eigen ervaring door. Ondertussen leren ze zelf ook hoe leuk en waardevol het is om iemand iets nieuws te leren.
En onze mini’s? Die kijken natuurlijk op tegen die grote Bearen. Want hoe mooi is het als iemand die al veel langer waterpolo speelt speciaal de tijd neemt om jou iets te leren?
Dat is precies wat we bij Polar Bears bedoelen met vrijheid om te spelen, vriendschap om te groeien en opleiden en verbinden.
Een groen hart begint klein
We zijn trots op onze sportieve prestaties, maar minstens zo trots op dit soort momenten. Op jeugdspelers die elkaar helpen. Op de oudere generatie die haar kennis doorgeeft. En op de jongste Bearen die met plezier hun eerste stappen zetten in het waterpolo.
Want de toekomst van onze vereniging begint niet pas bij een kampioenschap of een belangrijke wedstrijd. Die begint hier. Tijdens een gewone training, met een bal, een beetje geduld en een grote glimlach.
En soms heb je maar vier woorden nodig om dat hele Polar Bears-gevoel samen te vatten:
“Laat die spierballen zien!”