Selena verovert zilver op Friesland Open Masters Championship
Polar Bears Synchroonzwemmen laat zich zien op nationaal én internationaal podium
Wanneer mensen aan Polar Bears denken, denken ze vaak als eerste aan waterpolo. Logisch, met onze rijke historie en successen op nationaal en internationaal niveau. Maar wie in de geschiedenis van onze vereniging duikt, ontdekt dat synchroonzwemmen al bijna net zo lang onderdeel is van het Polar Bears-verhaal.
Tijdens de voorbereidingen van ons 80-jarig jubileum kwamen bijzondere verhalen uit het verleden naar boven. Al in 1949 werden tijdens de Heideweek in Ede demonstraties figuurzwemmen gegeven, naast de eerste dameswaterpolowedstrijden. Daarmee behoort synchroonzwemmen tot de oudste sporten binnen onze vereniging. Het is geen nevenactiviteit, maar een tak van sport die dus al meer dan 75 jaar door het hart van de club gaat bij Polar Bears.
Afgelopen weekend stond trainster Selena namens Polar Bears aan de start van het Friesland Open Masters Championship in Heerenveen. Dit toernooi heeft een bijzondere status. Het evenement geldt niet alleen als Nederlands kampioenschap voor masters, maar staat ook open voor internationale deelnemers. Hierdoor ontstaat een sterk deelnemersveld waarin sporters uit binnen- en buitenland zich met elkaar kunnen meten.
Trainster stapt zelf het water in
Voor Selena betekende deelname een mooie uitdaging. Normaal staat zij langs de badrand om sporters te begeleiden, te inspireren en hun ontwikkeling te stimuleren. Dit keer was het haar beurt om zelf in de schijnwerpers te staan.
Met een sterke uitvoering wist zij de jury te overtuigen en werd haar optreden beloond met een prachtige zilveren medaille in de categorie 25 tot en met 29 jaar. Een resultaat waar niet alleen Selena trots op mag zijn, maar waar de gehele synchroonafdeling van Polar Bears met bewondering naar kijkt.
Meer dan een individuele prestatie
De medaille van Selena staat symbool voor de kracht van het synchroonzwemmen binnen Polar Bears. Achter iedere uitvoering gaan uren van training, techniektraining, conditiewerk, muzikaliteit en doorzettingsvermogen schuil.
Binnen Polar Bears krijgen sporters de kans om zich op ieder niveau te ontwikkelen. Van de jongste synchroonzwemmers die hun eerste figuren leren tot ervaren sporters die deelnemen aan nationale en internationale kampioenschappen. Juist die combinatie van plezier, ontwikkeling en ambitie maakt onze synchroonafdeling zo waardevol voor de vereniging.
Dank aan begeleiders en officials
Een prestatie als deze bereik je nooit alleen. Daarom gaat ook een groot compliment naar Anouk, die Selena tijdens het kampioenschap begeleidde. Daarnaast bedanken we Jennifer, die tijdens het evenement actief was als official en jurylid.
Vrijwilligers, begeleiders en officials vormen een onmisbare schakel binnen de synchroonsport. Hun inzet zorgt ervoor dat sporters zich kunnen ontwikkelen en wedstrijden op een hoog niveau georganiseerd kunnen worden.

Trots op onze synchroonzwemmers
Polar Bears is trots op alle sporters, trainers, officials en vrijwilligers die onze synchroonafdeling vertegenwoordigen. Hun inzet houdt een rijke traditie levend die al meer dan 75 jaar onderdeel is van onze vereniging.
De zilveren medaille van Selena is daarom niet alleen een persoonlijk succes, maar ook een prachtig visitekaartje voor het synchroonzwemmen binnen Polar Bears. Een sport waarin kracht, elegantie, teamwork en doorzettingsvermogen samenkomen en die al generaties lang een belangrijke plaats inneemt binnen onze club.
💚 Van harte gefeliciteerd Selena met deze geweldige prestatie!